Dekoracje w oknach hotelowych

Hotele to jedne z tych miejsc, w których bardzo dba się o wyposażenie oraz to, jak cały obiekt się prezentuje. Bez wątpienia najważniejszymi miejscami w hotelu, którym poświęca się wiele uwagi są okna. Goście hotelowi chcą mieć pełną kontrolę nad tym, ile światła słonecznego ma wpadać do ich pokoju, a także chcą mieć pewność, że zasłony okienne zapewniają im maksimum dyskrecji.

Aby tak było, hotelarze coraz częściej decydują się na plisy okienne. Rozwiązanie to okazuje się pozytywne pod wieloma względami. Przede wszystkim umożliwia stworzenie skutecznych i prostych w obsłudze metod tłumienia światła słonecznego, jak również plisy okienne występują w sprzedaży w bardzo dużym wyborze modeli. Nie będzie więc problemem znalezienie takich, które będzie można dopasować do kolorystycznego wystroju pokoju.

 

Mając w hotelu do wypełnienia dziesiątki okien, ważne jest aby stosowane tam rozwiązania zapewniały maksimum skuteczności i trwałości. Pod tym względem plisy okienne znowu są na prowadzeniu. W odróżnieniu od firanek czy zasłon, nie wymagają bardzo czasochłonnego wieszania, prania i prasowania. Oczywiście plisy również muszą być regularnie czyszczone, aby móc usunąć z nich kurz. Jednak najłatwiej można to wykonać przy użyciu specjalistycznych odkurzaczy piorących. Są one proste w obsłudze, a dzięki nim do wyczyszczenia plis nie trzeba wcale ich demontować. Wystarczy po prostu mocno jest rozsunąć na wysokość całego okna, a następnie delikatnie prać z użyciem szczotki i odpowiednio wybranego na odkurzaczu trybu.