Fotografia nieruchomości – czyli jak dobrze zareklamować swoje mieszkanie cz. 1

Warto pamiętać, że dobrze przygotowana oferta ma większą szansę na sukces. Ważne jest to aby z jak najlepszej strony przedstawić swoją propozycję potencjalnemu klientowi. Mając do wyboru kilkaset ofert, klient bierze głównie pod uwagę te wyglądające najciekawiej i przykuwające uwagę.

Z roku na rok zmienia się rynek, a co za tym idzie oczekiwania klientów, którzy szukają nie tylko suchych danych na temat nieruchomości, ale także ciekawych obrazków z nimi związanych. Niestety, niektórzy sprzedawcy wystawiają zdjęcia w beznadziejnej, kiepskiej jakości, na które klient raczej nie zwróci uwagi. Właściciele nie dbają także o umeblowanie pomieszczeń i pokazują je zagracone, bądź źle urządzone. To przejawia się brakiem szacunku dla kupującego. Nie warto pokazywać wszystkim swojego bałaganu i urządzonych, zupełnie bez pomysłu pokoi. Sprzedaż bądź wynajem to także produkt i powinien zostać odpowiednio wypromowany i dobrze wykonane zdjęcie nieruchomości, jest jednym z największych aspektów w ofercie.

Jak dobrze przygotować mieszkanie do sesji zdjęciowej?

Po pierwsze warto posprzątać mieszkanie i wyrzucić niepotrzebne rzeczy, które stoją nam na drodze. Wszystko co zagraca nasze pomieszczenia, przydałoby się wyrzucić lub schować gdzieś do piwnicy. Należy też wynieść wszystkie rzeczy osobiste, zdjęcia, pamiątki, różnego rodzaju dokumenty itd. Jeśli w pomieszczeniu znajdują się regały, to nie należy przesadzać z ilością książek, można umieścić kilka, ale z umiarem. Gdy mieszkanie jest przeciążone rzeczami, to wydaje się bardzo ciasne i przytłaczające.

Jeśli w nieruchomości występują jakiekolwiek usterki, to koniecznie trzeba się ich pozbyć i je naprawić. Warto także zadbać o ściany, bo mogą być nieco zabrudzone i najlepiej będzie je odświeżyć i odmalować, tak żeby nie odstraszyły potencjalnych klientów. Należy oczywiście zadbać o idealny porządek, szczególnie w łazience i kuchni. Wszystko musi być na błysk.

W przypadku gdy na sprzedaż chcemy wystawić nasz dom, to nie można zapomnieć o tym co znajduje się wokół niego, czyli ogród. Rośliny i kwiaty powinny być zadbane, trawnik skoszony, przycięte krzewy itp.

Zdjęcia nieruchomości

Przygotowanie nieruchomości do sprzedaży to naprawdę ciężki orzech do zgryzienia. Jeżeli nie znamy się za dobrze na takich sprawach, to możemy skorzystać z pomocy profesjonalnych firm. To one pomogą również wykonać profesjonalne zdjęcia nieruchomości.