fotografia z drona

Nieruchomości – popatrz na nie z góry!

Fotografia z drona to prawdziwa rewolucja w marketingu nieruchomości – pozwala ona spojrzeć na budynki mieszkalne, działki inwestycyjne, obiekty komercyjne z całkiem nowej perspektywy, nieosiągalnej w fotografii naziemnej. Nowatorskim pomysłem jest wykorzystanie dronów także do fotografii wewnętrznej, w celu wykonania intrygujących zdjęć dużych obiektów, takich jak hale produkcyjne czy magazynowe.

Korzyści marketingowe.

Wykorzystanie fotografii z drona zwiększa prestiż każdej agencji nieruchomości, czyniąc jej ofertę bardziej interesującą i wyróżniającą się na rynku. Dzięki nim klient ma szansę kompleksowo przyjrzeć się takim aspektom nieruchomości, jak jej projekt architektoniczny, areał, architektura krajobrazu oraz jej bliższe i dalsze otoczenie. Nie bez znaczenia jest też czynnik emocjonalny. Zachód słońca nad posesją czy wirtualna podróż po obiekcie z „lotu ptaka” silnie przemawiają do wyobraźni kupującego. Stanowczo silniej niż zdjęcia standardowe, co przekłada się na konkretne zyski. Natomiast w przypadku inwestycji komercyjnych, drony mogą dokumentować prowadzone tam prace, etapy realizacji itp.

Jeśli dron, to jaki?

Odpowiednią jakość fotografii z drona może zapewnić jedynie profesjonalny sprzęt. Warto zwrócić uwagę na takie jego parametry, jak kamera w technologii 4K ultra HD, spory zasięg, wysoka stabilność obrazu, odpowiednio długi czas lotów, profesjonalne oprogramowanie sterujące, streaming i precyzyjny kontroler lotów.

Jak przygotować nieruchomość do fotografii z drona?

Oprócz podstawowej zasady, że teren ma być czysty i uprzątnięty, a trawa świeżo skoszona, należy z zasięgu kamery usunąć lub ukryć wszystkie zbędne przedmioty: zabawki, węże ogrodowe, kosze na śmieci itp. Drzwi i bramy powinny być zamknięte, a okna prezentować się mniej więcej jednakowo. Wszelkie atrakcje należy wyeksponować. Na materiale nie powinno być widać osób, samochodów i zwierząt domowych. Jeśli zdjęcia wykonywane są wieczorem, warto zapalić światła zewnętrzne i wewnętrzne.

Duży efekt małym kosztem.

Dron, przy swoich ogromnych możliwościach, pozostaje niewielkim urządzeniem, obsługiwanym przez jedną osobę, więc fotografia z drona jest stosunkowo tanią techniką. Pod względem oszczędności jest ona bezkonkurencyjna i potrafi zdystansować każdy inny sprzęt do robienia zdjęć z nietypowej perspektywy – od helikoptera po wysięgnik żurawia.