Plisy dzień noc

Jeżeli interesujesz się tematyką dekoracji i wyposażania wnętrz, na pewno znane ci są rolety dzień noc.

To bardzo ciekawe rozwiązanie, polecane do małych mieszkań, przestronnych apartamentów, a także domów jedno i wielorodzinnych. Budowa takich rolet składa się z dwóch rodzajów materiałów, o różnej gramaturze. Układają się one w naprzemienne pasy, tak że jeden rodzaj pasów przepuszcza więcej światła, a drugi mniej. W zależności od własnych potrzeb, będziemy mogli odpowiednio sterować ilością światła słonecznego, które przedostawać się będzie do mieszkania. Wszystko co trzeba będzie zrobić, to jedynie umieścić rolety w odpowiednim położeniu. Dziś jednak nie o tym. Od pewnego czasu w sprzedaży dostępna jest wyjątkowa nowość. To plisy dzień noc. Jeśli jesteś zwolennikiem tego właśnie rozwiązania, jeśli chodzi o dekorowanie swoich okien, to model dzień noc może być tym, na co czekałeś od długiego czasu.

Dlaczego plisy dzień noc są tak chętnie kupowane? Powody można wymieniać w nieskończoność, ale my skupimy się na kilku z nich. Klasyczne plisy działały w jeden sposób. Przede wszystkim zaciemniały pomieszczenia. Jeżeli chcieliśmy wpuścić do wnętrza więcej światła, konieczne stawało się podniesienie plisów, a tym samym odsłonięcie okien. Wadą tego rozwiązania było to, że jednocześnie pozwalaliśmy na to, aby ktokolwiek kto chciał, mógł zerkać do naszego mieszkania. Plisy dzień noc są kompromisem pomiędzy tymi dwoma zadaniami. Jednocześnie zaciemniają pomieszczenie, ale pozwalają również na częściowe przedostawanie się światła słonecznego. Posiadają niezwykle ciekawy wygląd, dzięki czemu zasunięte w całości lub połowie, stanowią rzeczywistą ozdobę mieszkania. Tak samo jak w pozostałych modelach plis, tak samo i plisy dzień noc mocuje się tak samo szybko, sprawnie i bez problemów.

 

Do jakich pomieszczeń plisy dzień noc są najchętniej wybierane? Oczywiście że do sypialni. Nikt nie powinien się temu dziwić, gdyż właśnie z myślą o tym pomieszczeniu, ten projekt został opracowany. Jednak bardzo duża uniwersalność, jaką plisy dzień noc mogą się pochwalić sprawiła, że coraz częściej można je spotkać w oknach gabinetów, salonów, kuchni czy pokojów dziecięcych. W skrócie, wszędzie tam, gdzie chcemy mieć najlepszą kontrolę nad ilością oraz sposobem wpadania światła słonecznego do wnętrza pomieszczeń, powinno się stosować plisy dzień noc. Mimo że są one nieco droższe w zakupie niż klasyczne, jednorodne plisy, to jednak zapewniają zdecydowanie większą funkcjonalność, a także mogą się pochwalić wielokrotnie większą estetyką wykonania.

 

Gdzie można kupić plisy w tak rzadkich wariantach i konfiguracjach? Najlepszym do tego miejscem będą oczywiście hurtownie, specjalizujące się w sprzedaży tego rodzaju produktów. Pozwalają one otrzymać jeden z największych wyborów plis, przy uzyskaniu bardzo konkurencyjnej ceny za takie produkty i dostępności od ręki. Innym wygodnym sposobem aby zakupić plisy, jest korzystanie z ofert sklepów internetowych, które również należą do bardzo szerokich i atrakcyjnych.