Wynajem mieszkania i fotografia wnętrz.

Załóżmy prostą sytuację, która na obecnym rynku bardzo często ma miejsce, a mianowicie chcemy wynająć mieszkanie, więc wystawiamy swoją ofertę na popularnych portalach z tego typu różnymi ogłoszeniami. Często wtedy otrzymujemy małą ilość zgłoszeń, lub oferty posiadają bardzo niskie ceny, jednak zastanówmy się co możemy zrobić, żeby zainteresowali się nimi klienci, posiadający o wiele grubsze portfele i żeby chętniej przychodzili na spotkania oglądania tego miejsca, ponieważ wtedy posiadamy dużo większa szanse znalezienie chętnego! Oczywiście bardzo ważny jest opis, jakość pomieszczeń, jak dobrze są wyremontowane, ale to wszystko nie przyciągnie uwagi jeśli fotografia wnętrz będzie na bardzo niskim poziomie.

Możemy mieć świeżo wyremontowane mieszkanie, z nowym sprzętem, w dobrej lokalizacji i całkiem niezłej cenie, jednak ciężko będzie nam znaleźć chętnych, ponieważ klienci przeglądając oferty, jak zobaczą brzydką i ciemną miniaturę, zwyczajnie nie będą chętni żeby rozwinąć ogłoszenie! Jeśli wydaje nam się, że zapalenie wszystkich świateł i zrobienie zdjęcia telefonem z flashem wystarczy, również niestety jesteśmy w błędzie. Doskonałym pomysłem będzie zatrudnienie profesjonalnego fotografa, a jeśli znajdziemy kogoś z naszej bliskiej okolicy, bez dwóch zdań nie zapłacimy dużo, a same zdjęcia będziemy mogli wykorzystywać do momentu generalnych zmian, a takich remontów przecież nie robimy zbyt często w swoich mieszkaniach.

Dodatkowo fotografia wnętrz nie musi być nudna, więc warto szukać osób na różnych forach i portalach, gdzie dyskutują pasjonaci, często wtedy możemy trafić na osobę, która wykona swoje zadanie w ciągu maksymalnie dwóch godzin i weźmie za to bardzo małą ilość pieniędzy, a my będziemy mogli cieszyć się o wiele większą popularnością wśród potencjalnych chętnych. Natomiast jeśli chcemy sprzedać dom, lub nawet nieco większe i droższe mieszkanie, jest to właściwie dla nas obowiązek, ponieważ ludzie podczas szukania takich ofert są o wiele bardziej ostrożni!