Zakładanie ogrodów nie musi być trudne!

Posiadanie własnego ogrodu to z pewnością marzenie wielu osób. Przydomowy ogród to idealne miejsce do tego, by spędzać czas z przyjaciółmi oraz cieszyć się bliskością przyrody. Zakładanie ogrodu nie jest wcale trudnym przedsięwzięciem – wystarczy powierzyć to zadanie naszym specjalistom.

Zakładanie ogrodów – od czego zacząć?

Odpowiednio zadbany ogród to ogromne udogodnienie dla każdego – przestrzeń taka nadaje się zarówno do zabawy, jak i odpoczynku, zatem może z niej do woli korzystać praktycznie każdy. Nasza firma zajmuje się takimi usługami od wielu lat. Posiadamy ogromne doświadczenie w tej dziedzinie, zatem z pewnością pomożemy klientom w uzyskaniu swojej wymarzonej zielonej przestrzeni.

Zakładanie ogrodów rozpoczyna się od stworzenia kompleksowego projektu. Nasi projektanci biorą pod uwagę całą architekturę krajobrazu, a także możliwości jej zagospodarowania tak, by jak najlepiej spełniała ona swoją funkcję.

Projektowanie ogrodu

Oprócz zapoznania się z dostępną przestrzenią, pracownicy naszej firmy przeprowadzą również analizy dotyczące doboru odpowiednich roślin, które sprawią, że ogród będzie prezentował się doskonale niezależnie od warunków atmosferycznych. Równie istotne są dodatkowe elementy, które nadadzą takiemu miejscu uroku i sprawią, że każdy będzie czuł się w tej przestrzeni komfortowo.

Ogród może spełniać różne funkcje, dlatego ważne jest, by nadać mu indywidualny charakter. Każdy tworzony przez nas projekt, powstaje na podstawie wytycznych klienta i uwzględnia wszystkie jego potrzeby. Dzięki temu założony przez nas ogród nie tylko będzie prezentował się doskonale, ale również stanie się miejscem, w którym każdy członek rodziny będzie chętnie przebywał.

We wstępnej fazie działania klient otrzyma od naszych doświadczonych pracowników plan, który zawierał będzie plan rozmieszczenia roślinności oraz wszystkich elementów dodatkowych. Ujęty tam zostanie również system nawadniający oraz rozmieszczenie ewentualnych punktów świetlnych. Po zatwierdzeniu całego projektu, a także kalkulacji finansowej, nasza firma niezwłocznie przystąpi do realizacji!

Zakładanie ogrodów – jak przebiega?

Pierwszym etapem założenia ogrodu w wybranej przez klienta przestrzeni, jest oczyszczenie całego terenu oraz jego wyrównanie. Dzięki temu możliwe będzie położenie wszystkich zaplanowanych instalacji – w tym wodnej czy oświetleniowej. Następnie stopniowo poprawiana jest struktura gleby tak, by była ona gotowa na sadzenie nowych roślin. W ostatnim etapie nasi pracownicy przystąpią do ściółkowania wybranych powierzchni żwirem lub korą tak, by ograniczyć rozrost chwastów na terenie ogrodu. Jeżeli zakłada to przygotowany wcześniej plan, następuje także założenie trawników oraz rozlokowanie wszystkich dodatkowych elementów.

Koszt założenia własnego ogrodu

Zakładanie ogrodu nie musi wcale wiązać się z dużymi kosztami! Jako eksperci w tego typu praktykach, proponujemy swoim klientom przystępne ceny usług! Całkowity koszt założenia przydomowego ogrodu zależy jest oczywiście od wielu czynników, w tym rodzajów roślin czy wielkości powierzchni. Zawsze jednak wychodzimy naprzeciw potrzebom swoich klientów i zapewniamy im atrakcyjne pod względem cenowym rozwiązania.

Nasze usługi obejmują nie tylko zakładanie ogrodów przy domu, ale również większych terenów zielonych, na przykład parków czy skwerów. Chętnie podejmiemy się także pielęgnacji istniejących już ogrodów, które wymagają nieco odświeżenia. Zaufaj nam – Twój wymarzony przydomowy ogród jest na wyciągnięcie ręki!